Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Gürsoy Grup olarak, Şahane markası için titizlikle çalıştık, bilimsel yöntemlerle pazarlama karması üzerinde durduk ve sektörde faaliyet gösteren diğer döner zincirlerinden nasıl farklılaşacağımıza karar verdik. Onların neleri iyi yaptığına baktık, güçlü yanlarını gözlemledik ve elbette kendi «farklılaşma stratejimizi» Gürsoy’un değerleriyle birlikte şekillendi.

Evet, neden bizi tercih etmelisiniz, şimdi bunları sıralayalım.

Lezzetimizin Sırrı Geleneğimizde Saklı

Çünkü biz geleneksel lezzetin izinden gidiyoruz. Misyon bildirgemizde yazdığımız gibi “Hakiki Döneri Demokratikleştiriyoruz!” Şahane olarak biz, herkesin kaliteli ve lezzetli döneri ucuza almasını istiyor, kaliteli olanının ille de pahalı olması gerektiği yargısına katılmıyoruz. Demokratikleştiriyoruz diyoruz, çünkü sağlıklı gıdanın tüketiminde herkesin eşit olmasını arzu ediyoruz. Bunu özellikle vurguluyoruz çünkü sırf tüketiciye ucuza servis etmek için üretilen dönere benzeyen ürünlerin peşinde değiliz. Görüntüsüyle, lezzetiyle, yapım ve takım usulüyle ve elbette en önemlisi ürün reçetesiyle yüksek kalitenin izindeyiz. Dönerlerimizim karışımında dana etinden başka, lezzet katması için kuzu eti ve kuyruk yağı kullanıyoruz. Maliyeti düşürmek için kullanılan iç yağı, böbrek yağı, kuzu gömlek yağını ürünlerimize asla katmıyoruz. Başkaca herhangi bir katkı maddesinin olmadığı dönerlerimizin yağ oranı da Türk Gıda Kodeksi'nin belirlediği sınırlar içinde. 

En Önemli Hassasiyetimiz: Sağlık

Gürsoy Grup olarak et sektöründe 28 yıllık birikimimiz var. Yılların tecrübesiyle ve üretici firma olmanın bilinci ve hassasiyetiyle HACCP, İSO, Helal Gıda ve Türk Gıda Kodeksi’nin standartlarını toplam kalite yönetimi mantığıyla uyguluyor, tüm süreçlerimizde bilimsel metotlarla hareket ediyoruz. Tedarik ve sevk süreçlerimizin tamamında soğuk zinciri başarıyla uyguluyor, “sürekli iyileştirme” anlayışıyla çalışıyoruz. Biliyoruz, çözülememiş sorun yoktur, ilgilenilmemiş sorun vardır.

Şahane olarak bizler dönerimizi sadece ama sadece Türk Gıda Kodeksi’ne uyan işletmelerimizde takıyoruz. Bu konuda yönetmelik çok açık. (Türk Gıda Kodeksi’ni ulaşmak için lütfen tıklayınız.) Sağlık ve hijyenin işimizin olmazsa olması olduğunu biliyor, her işin başı sağlık diyoruz.

Üstün Müşteri Hizmetleri İddiasıyla Yola Çıktık!

Sektörümüzde gördüğümüz en büyük eksikliklerden biri müşteri hizmetleri. Zincir restoranların self servis uygulamaları içinde olmaları, personel maliyetini müşteriye yansıtmamaları için şart ama bu “0” müşteri hizmetleri demek de değil. Biz, ne güler yüzün, ne nezaketin ne de hızlı ve temiz servisin bir bedeli olduğuna inanıyoruz. Bu daha çok bir tutum, anlayış ve sistem meselesi. Elbette bu anlayışı kurum kültürünün parçası kılmak için doğru kadroları oluşturmanız, o kadroları doğru prensiplerle yönlendirmeniz ve eğitimi eksik etmemeniz gerek. Biz de bu iddiayla yola çıktık.

Yetersiz hizmeti ne yazık ki sıklıkla gözlemliyor ya da onunla muhatap oluyoruz, bu bir müşteri olarak da bizleri mutsuz ediyor. Şahane olarak bizler esnafça ilgiyi profesyonel bir tutumla buluşturma arzusundayız. Müşterilerimizin sadece iyi döner için değil, iyi insanlardan güzel hizmet almak için de gönül rahatlığıyla restoranlarımıza gelmesini ve yine huzur içinde oradan ayrılmalarını istiyoruz. Şu eski deyişi kendimize sürekli hatırlatıyoruz: “Gülmeyi bilmeyen dükkân açmasın!”

Hedefimiz: Rekabetçi Fiyat, Büyük Marj

Gerek nihai müşterilerimizin gerekse bayilerimizin mutluluğu için en önemli meselelerden birinin «fiyat-kalite» dengesini tutturmamız olduğunu biliyoruz. Ve biz bugün üretici firma olmanın gücüyle en lezzetli ve hakiki döneri bayilerimize sektördeki en ucuz fiyattan veriyoruz: bu tutumumuz, gelecekteki tavrımızın da garantisi: Her zaman en düşük fiyatı yakalayamasak da bayilerimize verdiğimiz döner fiyatlarında her daim rekabetçi olacağımıza söz veriyoruz. Ayrıca menüleri de en düşük fiyattan belirlemiyor ama hayli ekonomik bir fiyattan satışa sunuyoruz. Bu sayede alış ve satışlarınız arasında zincir restoranların hepsinin bıraktığı brüt satış marjlarından daha büyük bir marj kalıyor.

Evet, işte bu sayede brüt satışlardaki kâr marjınız yükseliyor ve ortak başarımızın sürdürülebilir olmasına büyük bir adım atıyoruz. Bizimle çalışırsanız hem sürümden kazanıyorsunuz hem de piyasadaki kâr marjlarının üstünde bir kâr marjı elde ediyorsunuz. Biz, Şahane markasının geleceğini bayilerimizin mutluluğunda görüyor, onların gönüllerini de ceplerini hoş tutmayı istiyoruz.

Nihai müşterimize gelince de onlara şunu söylüyoruz, fiyatlarımızı hakiki dönerlerin fiyatlarıyla kıyaslayın, ne kadar çok tasarruf ettiğinizi göreceksiniz.

Etkili Bir İnsan Kaynakları Politikamız Var

İnsan kaynaklarını politikası kurum kültürünün en temel belirleyicilerinden biridir. Yüksek müşteri hizmetleri standartlarıyla hareket eden markamızın kadrolarını oluşturmak için profesyonel bir seçme ve yerleştirme süreci uyguluyor, ayrıca bünyemize kattığımız personellerimizi mesleki eğitimlerden geçiyoruz. Bu eğitimlerin omurgasını mesleki eğitimler, hijyen eğitimleri ve müşteri hizmetleri eğitimleri oluşturuyor. Bu konuda daha detaylı bilgi için lütfen insan kaynakları sayfamızı tıklayınız.

Güçlü Marka Sadık Müşteriler Demektir

Büyük bir marka olmak istiyorsanız, güçlü bir konumlandırmaya ihtiyacınız vardır çünkü müşterinizden yüksek sadakat bekliyorsanız, her şeyden önce siz markanıza sadık olmalısınız!

Elbette her yeni markanın ilk hedefi potansiyel müşterisinin dikkatini çekecek bir strateji oluşturmaktır. Müşterinin ilgisini üzerinize çekmek isteyen bütün markalar bunun yolunun bütünlüklü ve eş güdümlü bir marka yönetiminden geçtiğini bilir.

Biz de bunun için restoran atmosferinin dizaynından sosyal medya hesaplarının işletilmesine, kurumsal dokümanlardan vereceğimiz reklamlara kadar hepsini ayrılmaz bir bütün olarak görüyor, marka konumlandırma çalışmalarımızda profesyonellerle çalışıyoruz.

 • Zincir Restoranların Kurulum Koşulları ve Destek Süreçlerimiz

   

 • Açmak istediğimiz restoranın yerini biz mi buluyoruz? Bu konuda bize destek oluyor musunuz?

 • Restoran yeri seçiminde sizinle birlikte çalışıyor, bu zorlu kararda sizi yalnız bırakmıyoruz. Gerek restoran yerinin ticari potansiyelinde gerekse kiralarla ilgili hususlarda sizlere düşüncelerimizi aktarıyor, danışmanlık veriyoruz. Keşif ve fizibilite çalışmaları için ücret almıyoruz.

 • Bir franchise restoranın kurulum maliyeti ne kadardır?

 • Franchise restoranlarımızın kurulumu anlaşmalı mimari gruplar tarafından yapılmaktadır. Ortalama 100 m2 karelik bir dükkanın konsept maliyeti yaklaşık olarak 250 bin TL - 300 bin TL civarındadır. 

 • Restoran yatırımımızı ne kadar zaman içinde çıkarırız?

 • Bu restoranınızı nasıl işlettiğinize bağlı olarak değişiklik gösterse de yatırımınızı en fazla 24-30  aylık bir sürede çıkarabileceğinizi öngörüyoruz. Bu süre kesinlik içermeyen tahmini bir süredir. 

 • Bütün ürün tedariklerini siz mi yapıyorsunuz? Siz yapıyorsanız nakliye bedeli alıyor musunuz?

 • Biz ana ve yan ürünleri sizlere tedarik ediyor, herhangi bir nakliye bedeli almıyoruz.

 • Personel seçimlerinde ve eğitimlerinde bize destek oluyor musunuz?

 • Franchise noktalarımızın personel seçimlerinde sizlere destek veriyor ve süreç içinde onları temel mesleki eğitimlerden geçirip saha ekibiyle destekliyoruz. 

 • Marka ve restoranlarımızın tanıtımını yapacak mısınız?

 • Ulusal ve yerel tanıtımlar yoluyla sizi sürekli olarak destekliyor, bulunduğunuz bölgedeki müşterilere ulaşmanız için size pazarlama önerileri sunuyor, kampanyalar geliştiriyoruz.

 • Franchise sözleşmelerimiz kaç yıllık olacak?

 • Franchise sözleşmelerimizi 5 yıllık olarak düzenliyoruz.

 • Restoranımızın çok başarılı olması halinde bize vadettiğiniz şeyler neler?

 • Franchise noktalarımızın ve çalışanlarımızın motivasyonunu önemsiyor, hedef bazlı bir ödüllendirme sistemiyle hareket ediyoruz. En yüksek ciro, en iyi müşteri hizmetleri gibi bizim için kritik performans kriterlerindeki başarıları sadece tebrik etmiyor, mali olarak takdir ediyoruz.

 • Müşteri öneri ve şikâyetlerini takip edecek misiniz?

 • Müşteri hizmetleri birimimiz sayesinde gelen çağrı ve mailler yoluyla nihai müşterimizin görüş, öneri ve değerlendirmelerini takip ediyor, onların istek ve taleplerini hızla değerlendiriyoruz. Müşterilerimize hızla ve özenle yanıt veriyor, elde ettiğimiz geribildirimleri franchise noktalarımızla da paylaşıyoruz.

 • Peki franchise başvurusu yapanlarda ne gibi özellikler arıyorsunuz?

 • Her şeyden evvel kurumsal değerlerimizde buluşmayı önemsiyoruz. Bundan başka müşteri memnuniyetine inanan ve bunu sağlamak için canla başla çalışacak kişilerle yollarımızı birleştirmeyi istiyoruz. Ekibine işinin başında liderlik edebilecek, kendi gelişimini de takım arkadaşlarının gelişimini de önemseyen, hedefleri olan ve yatırım için gerekli finanslar kaynakları sağlayabilen girişimcilerle çalışacağız diyoruz.

 • Ürünlerimiz Hakkında:

  Hakiki döner diyorsunuz, bu iddianızın nereden kaynaklanıyor?

 • Dönerimizin ana hammaddesi dana etinden oluşmaktadır. Geleneksel dönerin reçetesindeki karışımı birebir uyguluyor, dönere lezzet katması için az miktarda kuzu eti ve kuzu kuyruk yağı katıyoruz. 

 • Dönerin lezzeti tamam, ya ekmeğin lezzeti nasıl?

 • Haklısınız, sadece dönerin lezzeti yetmez, ekmek de lezzetli olmalı diyor, kendi ekmeğimizi fırınlarımızda kendimiz üretiyor, müşterilerimize döneri gobit ekmekle, alıştıkları tatla sunuyoruz.

Franchise Hakkında Bilgi Almak İçin Lütfen Formu Tıklayınız


BAŞVURU FORMU